MTK-SM 1000 YÜZEY MONTAJ MEKANİK KAPAN

MTK-SM serisi yüzey montaj mekanik kapanlar, özel mekanizma tasarımları sayesinde, geleneksel kapanlar gibi tek yönlü erişime izin verirken, acil durumlarda veya istenildiğinde ters yönde de erişim sağlar. Yüzey montaj mekanik kapanlar, inşaat kısıtlamaları olan yerlerde zemini kazmayı gerektirmeyen kolay kurulum avantajına sahiptir.                                                                                  

Sistemde birbirinden ayrı hareket edebilen aynı şaft üzerine monte edilmiş bıçaklar bulunmaktadır. Aracın lastikleri kapan üzerinden geçerken bıçaklar yere iner. Geçişten sonra, her bir bıçak zıt taraflarındaki ağırlıklarla otomatik olarak varsayılan konumlarına yükselir.  Yetkisiz giriş durumunda kapan, aracın tekerlerine zarar vererek en fazla birkaç metre sonra hareket edemez hale gelmesine sebep olur.  

Opsiyonel "kapalı konumda kilitleme" mekanizması ile tüm bıçaklar, geçişlerin ters yönde yapılmasına izin vermek için indirilmiş (kapalı) konumda kilitlenebilir. Tek bir kişi tarafından, bir hareketle kolay kilitleme işlemi yapılabilir. Ayrıca temizlik ve bakım işlemleri için kapak kolaylıkla sökülebilir. Kapanlar, askeri alanlar, devlet daireleri, emniyet müdürlükleri, elçilikler, havaalanları, otoparklar ve daha birçok yerdeki güvenlik erişim kontrol uygulamalarında kullanılmaktadır.

TEMEL ÖZELLİKLER

  • İnşaatı kısıtlı olan yerler için ideal çözüm,
  • 1 metrelik modüller halinde üretilen kapanlar, projelerin ihtiyacına göre istenilen boyutlarda birleştirilerek uzatılabilir,
  • Sağlam yapısı, yüksek dereceli yapısal çelikten imal edilmiştir.
  • Güvenli yapısı ile maksimum dayanıklılık sağlar,
  • Benzersiz " kapalı konumda kilitleme " özelliği,
  • Kurulumu ve bakımı kolaydır.